mod_vvisit_counterWszystkie1682000

Twój IP 3.237.205.144

styczeń 2021

Przed wczoraj : Marcelego Włodzimierza Wczoraj : Antoniego Jana Dzisiaj : Małgorzaty Piotra Jutro: Henryka Marty Pojutrze : Fabiana Sebastiana

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Nasza Szopka Bożonarodzeniowa Email
+ 9
+ 2
piątek, 25 grudnia 2020 13:49

naszaszopka2020

NASZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

W Naszej Kolegiacie jak co roku w kaplicy rodziny Padniewskich stanęła tradycyjna szopka bożonarodzeniowa, która ma przypominać nam wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, gdy w Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Nastrojowe oświetlenie, Jezus leżący w żłobie, obok Maryja i Józef, otoczeni zwierzętami. Nieopodal zbliżają się trzej królowie... i anioły... To wszystko warto zobaczyć na własne oczy, gdyż zdjęcia nie oddają całego uroku...Zapraszamy wszystkich parafian i gości do oglądania Naszej szopki i chwili adoracji Pana Jezusa po każdej Mszy Świętej.

Życzenia Bożonarodzeniowe Email
+ 11
+ 1
środa, 23 grudnia 2020 20:36

swieta2020

Drzewko Adwentowe Email
+ 7
niedziela, 29 listopada 2020 14:09

drzewko adwentowe 2018

DRZEWKO ADWENTOWE

W okresie Adwentu wiele organizacji katolickich tradycyjnie organizuje akcje charytatywne mające na celu wsparcie materialne i duchowe osób potrzebujących w tym dzieci.

W Naszej Parafii po raz kolejny  w kaplicy św. Józefa staje Drzewko Adwentowe z bombkami na których są imiona biedniejszych dzieci,którym możemy pomóc ofiarując symboliczną paczkę na Święta.

Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w tym roku pozytywnie odpowiedzą na inicjatywę adwentowego drzewka.

Zapraszamy na Roraty! Email
+ 6
niedziela, 29 listopada 2020 10:36

rotaty2018

NA RORATY!

Rozpoczęliśmy adwent – czas szczególnego przygotowania na spotkanie z Panem. Jedną z form zatrzymania się, refleksji i pracy nad swoim duchem są w Kościele roraty, czyli Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi

Panny.

Zapraszamy do owocnego przeżycia tego okresu w naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.17.00.

VII Spotkanie modlitewne Email
+ 16
+ 3
sobota, 28 listopada 2020 11:34

spotkaniemodlitewne.2020

VII SPOTKANIE MODLITEWNE

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 27.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 65 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę. Papież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”

Opłatki Wigilijne Email
+ 29
niedziela, 15 listopada 2020 16:08

opatki2020

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY

Dziś,  15.listopada na Mszy Świętej o godz. 12.oo Ksiądz Proboszcz poświęcił opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej, od jutra poświęcone opłatki na stół wigilijny, ministranci rozniosą do waszych domów. Jeszcze raz bardzo prosimy nie nabywać w innych miejscach opłatków, ponieważ ofiara za opłatki nie mniejsza niż 20zł będzie przeznaczona: 10% dla  roznoszących                                                         ministrantów, a pozostała kwota na opłacenie posługi                                                  pana kościelnego, który służy nam z wielkim oddaniem.

Opłatki można także nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Z góry, Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

Święto Niepodległości Email
+ 18
+ 7
środa, 11 listopada 2020 14:21

swietoniepodleglosci2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie skromne uroczystości z racji trwającej pandemii rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Księża z Naszej Parafii. Liturgię rozpoczęliśmy Hymnem Polski.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>