Twój IP 44.192.15.251

luty 2024

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela Anastazji

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Oświadczenie KEP ws. lekcii religii Email
+ 3
niedziela, 18 lutego 2024 14:17

komisja_oswiadczenie

OŚWIADCZENIE KEP WS. LEKCJI RELIGII

Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wyraziła zaniepokojenie i sprzeciw wobec zapowiedzi zmian dotyczących organizacji lekcji religii w szkołach. „Wszelkie zmiany odnośnie do organizacji lekcji religii w szkole publicznej winny dokonywać się zgodnie z obowiązującym prawem i w porozumieniu z Kościołami i związkami wyznaniowymi” – napisali członkowie Komisji w opublikowanym 13 lutego br. oświadczeniu.

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post Email
środa, 14 lutego 2024 19:37

popielec2024

ŚRODA POPIELCOWA ROZPOCZYNA WIELKI POST

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele Wielki Post, 40-dniowy okres przygotowania do Świąt Wielkanocnych, czyli Zmartwychwstania Pańskiego. Podczas liturgii tego dnia wiernym posypuje się głowy popiołem na znak podjęcia pokuty. W Naszej Parafii były odprawiane Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem   o godz. 9.oo i popołudniu o 17.oo wraz z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o godz. 16.oo w Kaplicy w Kocikowej.

Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne! Email
niedziela, 11 lutego 2024 14:10

wp_post 2023

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE!

Pomocą w przeżywaniu czasu Wielkiego Postu są nabożeństwa wielkopostne.

Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek dzieci i młodzież, starszych o godz. 16.15.

Mękę Chrystusa będziemy rozważać także podczas nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.oo.

Z odprawieniem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali związane jest uzyskanie odpustu zupełnego, czyli darowanie kar za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Odpust można uzyskać po odprawieniu nabożeństwa w kościele pod zwykłymi warunkami, czyli przyjąwszy w stanie łaski uświęcającej komunię świętą, wyrażając wolę oderwania od grzechu, odmówiwszy modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz wybraną modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka.

Przemarsz pod kurhan powstańczy 2024 Email
+ 8
niedziela, 21 stycznia 2024 15:50

przemarsz2024

PRZEMARSZ POD KURHAN POWSTAŃCZY

Nawiązując do zapomnianej, przedwojennej tradycji Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej zorganizowało po raz piąty w dniu 21.01.2024 przemarsz z Kolegiaty pod kurhan powstańczy na tyłach pilickiego pałacu. Patronat tego ważnego wydarzenia objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica. Najpierw wszyscy spotkaliśmy się na Mszy Świętej o godz. 12.oo w Kolegiacie, gdzie modliliśmy się za poległych w obronie ojczyzny.

Wieczór Kolęd 2024 Email
+ 11
niedziela, 07 stycznia 2024 14:11

wieczorkoled2024

WIECZÓR KOLĘD

Piękny wieczór kolęd już za nami. Po Mszy Świętej o godz. 16.oo na zakończenie święta Trzech Króli w Naszej Kolegiacie odbył się koncert kolęd i pieśni religijnych w wykonaniu Naszej scholi Parafialnej oraz uzdolnionych dzieci ze Szkoły Podstawowej. Wszystkim podobał się występ co można było stwierdzić po brawach po każdym utworze. To był jeden z tych wieczorów, dzięki któremu mogliśmy się cofnąć do nie dawno przeżytych Świąt Bożego Narodzenia. Obecny był również Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik.

Orszak Trzech Króli Email
+ 9
+ 6
sobota, 06 stycznia 2024 14:15

orszak2024

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W dniu święta Trzech Króli 6.stycznia do Naszej Kolegiaty przybył Pilicki Orszak Trzech Króli , który od 2016 roku jest organizowany przez Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej. W Pilicy na Mszy Świętej o godz. 12.oo przybył orszak wzorem ponad 600 innych miast , które organizują już takie orszaki od wielu lat. Można było się przebrać w stroje króli, pasterzy i innych postaci z epoki. Tak stało się po raz kolejny w historii Naszej Parafii z pilickiego rynku wyruszył tradycyjny orszak wraz z ks. Proboszczem oraz ks. Mirosławem Paskiem o godz. 11.45 aby pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi.

Nasza szopka Betlejemska Email
+ 12
poniedziałek, 25 grudnia 2023 13:41

szopka2023

NASZA SZOPKA BETLEJEMSKA

Wieczerza wigilijna, wspólne kolędowanie i nocna Msza - Pasterka. Wypełniona po brzegi, pachnąca świerkiem, świątynia, kolędy i szopka. W Naszej Kolegiacie jak co roku w kaplicy rodziny Padniewskich stanęła tradycyjna szopka bożonarodzeniowa, która ma przypominać nam wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, gdy w Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Nastrojowe oświetlenie, Jezus leżący w żłobie, obok Maryja i Józef, otoczeni zwierzętami. Nieopodal zbliżają się trzej królowie... i anioły... To wszystko warto zobaczyć na własne oczy, gdyż zdjęcia nie oddają całego uroku...Zapraszamy wszystkich parafian i gości do oglądania Naszej szopki po każdej Mszy Świętej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>