Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj95
mod_vvisit_counterWczoraj475
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1640
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3027
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10422
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu24136
mod_vvisit_counterWszystkie1386456

Teraz Online: 7
Twój IP 18.206.13.39
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Bernarda Samuela Wczoraj : Franciszka Joanny Dzisiaj : Marii Cezarego Jutro: Rozy Apolinarego Pojutrze : Emilii JerzegoSpotkanie młodzieży Email

 

25.09.2010r. grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej z naszej parafii uczestniczyła w Spotkaniu Młodych Diecezji Sosnowieckiej w Sosnowcu, którego mottem była ewangelizacja uliczna. O godz. 15 wszyscy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pół godziny później odbyło się uroczyste wręczenie nagród scholom, które brały udział w przedpołudniowym konkursie. Jurorzy dokonali dobrego wyboru, nagrodzone chórki pięknie jeszcze raz zaprezentowały swoje umiejętności. Następnie ks. Biskup Piotr Skucha wygłosił konferencję na temat ewangelizacji. Po niej wszyscy, którzy przybyli na plac pod katedrą, zebrali się pod sceną, by modlić się i wysławiać Boga wspólnym tańcem i śpiewem. Młodzież dobrze się bawiła. Gdy uczestnicy spotkania zmęczyli się, na scenę wkroczyli zawodnicy quizu biblijnego dotyczącego kilku listów św. Pawła Apostoła. Pytania były trudne – ale od czego publiczność, która służyła pomocą? Mile widziane były podpowiedzi. Mimo zmęczenia wszyscy zagrzewali biorących udział w konkursie do walki. Jednocześnie nieopodal sceny grilowano kiełbaski dla uczestników Spotkania Młodych. Po rozdaniu nagród zwycięzcom quizu, na scenę wszedł chrześcijański zespół hip-hopowy „Full Power Spirit”. Rozbawiona publiczność tańczyła i klaskała w rytm muzyki. O tym jak świetnie się bawiono świadczy fakt, iż zespół został zmuszony do bisowania. Następnie na scenie zaprezentowały się wspólnoty działające na terenie naszej Diecezji takie jak: Ruch Światło – Życie, Tebach, Odnowa w Duchu Świętym, Mamre – Wspólnota Przymierza Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie. Młodzi ludzie z byłej parafii ks. Marka przedstawiła emocjonującą pantomimę ewangelizacyjną. Kolejnym punktem programu była Celebracja Słowa Bożego. W uroczystej procesji najpierw wniesiono na scenę Ewangeliarz z katedry, potem Paschał, od którego młodzież odpaliła swoje małe świeczki, a na koniec obraz Matki Bożej. Celebracji przewodził ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Na zakończenie odbył się Apel Jasnogórski. Nasza grupa wróciła do Pilicy około godz.23, przeżyliśmy coś ważnego i wyjątkowego. Dziękujemy za to s. Annie Bęben i ks. Markowi Bigajowi, którzy zorganizowali wyjazd i byli tam z nami jako nasi opiekunowie.

Joanna