Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj804
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3918
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5032
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3918
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19879
mod_vvisit_counterWszystkie1562517

Teraz Online: 3
Twój IP 18.232.38.214
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwiec 2020
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Imieniny

Przed wczoraj : Bonifacego Waltera Wczoraj : Norberta Laurentego Dzisiaj : Roberta Wiesława Jutro: Maksyma Medarda Pojutrze : Anny FelicjanaKs. Piotr Niedziela mianowany administratorem Parafii w Jaworznie Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
sobota, 15 czerwca 2019 11:59

kspiotr2019KS. PIOTR NIEDZIELA NOWYM

ADMINISTRATOREM PARAFII

PW. ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

W JAWORZNIE-STAREJ HUCIE.

GRATULUJEMY!!!

 

12 czerwca Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wręczył w Kurii dekrety dotyczące zmian proboszczów i administratorów parafii oraz dziekanów. Wieczorem swoje dekrety podczas spotkań w dekanatach odbiorą księża wikariusze. 35 z nich zmienia z końcem sierpnia miejsce swojej duszpasterskiej posługi.

 

Na emeryturę, w związku z ukończeniem 75. roku życia przechodzą księża Stanisław Kocot (proboszcz parafii św. Joachima w Sosnowcu) oraz Tadeusz Maj (proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu). Zastąpią ich odpowiednio ks. Andrzej Cieślik (dotychczasowy proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie) oraz - jako administrator - ks. Włodzimierz Wiecha (dotychczasowy administrator parafii Świętej Trójcy w Braciejówce).

 

kspiotr2019


Ponadto nowymi administratorami parafii zostali:


ks. Andrzej Ciesielski (dotychczasowy wikariusz parafii NSPJ w Sułoszowej) mianowany administratorem parafii Nawiedzenia NMP w Ryczowie;


ks. Leszek Kleszcz (dotychczasowy administrator parafii Nawiedzenia NMP w Ryczowie) mianowany administratorem parafii Świętej Trójcy w Braciejówce;


ks. Jarosław Kwiecień (dotychczasowy administrator parafii NMP Częstochowskiej w Rodakach) mianowany administratorem parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Sosnowcu – Juliuszu;


ks. Krzysztof Majcherczyk (dotychczasowy administrator parafii Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach – Żychcicach) mianowany administratorem parafii NMP Częstochowskiej w Rodakach;


ks. Zbigniew Mularczyk (dotychczasowy wikariusz parafii św. Antoniego z Padwy w Wojkowicach) mianowany administratorem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krzykawce (z dniem 16 czerwca 2019r.);

 

kspiotr2.2019


ks. Piotr Niedziela (dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy), mianowany administratorem parafii św. Karola Boromeusza w Jaworznie – Starej Hucie;


ks. Roman Patyk (dotychczasowy administrator parafii św. Marcina w Zadrożu) mianowany administratorem parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu – Klimontowie;


ks. Krzysztof Płatek (dotychczasowy administrator parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Sosnowcu – Juliuszu) mianowany administratorem parafii Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach – Żychcicach;


ks. Jacek Zdrach (dotychczasowy wikariusz parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej) mianowany administratorem parafii św. Marcina w Zadrożu.


Pozostając na dotychczasowych parafiach z urzędu administratora na urząd proboszcza podniesieni zostali księża Krzysztof Bujak (parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku) oraz Paweł Kempiński (parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu).


Nowymi dziekanami zostali księża Zbigniew Bigaj (dekanat św. Stanisława w Czeladzi) i Andrzej Bil (dekanat Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu). Ponadto w części dekanatów zmienią się wicedziekani oraz ojcowie duchowni. Zmiana dotknęła także Caritas - ks. Łukasz Gładki mianowany został Zastępcą Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej.


Kolejni księża rozpoczną też studia - ks. Kacper Górski został skierowany na studia licencjackie z zakresu teologii patrystycznej na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie, a ks. Paweł Krawczyk rozpocznie zaoczne studia licencjacko – doktoranckie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Dziękujemy księdzu Piotrowi za jego trud i pracę dla Naszej Wspólnoty 

      Parafialnej oraz za udaną współpracę z Redakcją „ Głosu Kolegiaty ”


Życzymy Wielu Łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej w nowej Parafii!

 


-Wyrażam wdzięczność i podziękowanie za Jego oddaną i ofiarną pracę

w naszej Parafii, w czasie 5 lat Jego posługi duszpasterskiej.

Pan Bóg niech obficie Mu Błogosławi i darzy siłami i zdrowiem .

Już od dziś Ks. Piotr sprawuje obowiązki Proboszcza w nowej Parafii.


Nowy Wikariusz rozpocznie Swoją posługę w naszej Parafii , dopiero pod

koniec sierpnia 2019r. z powodu brakującej ilości Kapłanów w diecezji.


Ks. Proboszcz


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież