Twój IP 3.226.243.10

wrzesień 2019

Przed wczoraj : Roksana Bernarda Wczoraj : Albina Nikodema Dzisiaj : Edyty Kornela Jutro: Franciszka Hildegardy Pojutrze : Irmy Józefa

Święcenia Diakonatu Email
niedziela, 12 maja 2019 14:34

swicenia diakonatu

ŚWIĘCENIA DIAKONATU

Dnia 11 maja 209 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach nasz parafianin kl. Jakub Janicki wraz z 15 klerykami  przyjął z rąk bp. Jana Piotrowskiego święcenia diakonatu. Ks. Bp. w homilii, zwracając się do nowo wyświęconych diakonów, przypomniał im o ich zadaniach i funkcji w Kościele. Diakon powołany jest do służby - Bogu i człowiekowi. Ta służba obejmuje dwa wymiary: przy stole eucharystycznym (spełnianie posługi związanej z liturgią) oraz przy tym codziennym stole, gdzie każdego dnia spożywany jest chleb (służba biednym, chorym i potrzebującym pomocy).

Msze Świętą koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, również nasz ksiądz Proboszcz Jarosław Szlenzak oraz biskup pomocniczy Marian Florczyk i Andrzej Kaleta.

Przed nowymi diakonami ostatni rok studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. W tym czasie odbędą praktyki w poszczególnych parafiach i staną przed obroną pracy magisterskiej, a za rok przyjmą święcenia prezbiteratu.

Pełny tekst homili: http://em.kielce.pl/kosciol/bp-j-piotrowski-do-diakonow-nabierzcie-odwagi

Drogi dk. Jakubie! - składamy Ci najserdeczniejsze życzenia,

wytrwałości w powołaniu, czerpania wielu radości z tego,

co robisz i do czego zostałeś powołany.

Wierzymy, że o chleb na tych wyżej wymienionych stołach zatroszczy się Bóg,

ale potrzeba ciągle tych, którzy ten chleb będą rozdzielać.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy obfitości Bożych łask.

Szczęść Boże !

FOTORELACJA : em.kielce.pl