Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj646
mod_vvisit_counterWczoraj549
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3204
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5997
mod_vvisit_counterW tym miesiącu15542
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu25034
mod_vvisit_counterWszystkie1367440

Teraz Online: 11
Twój IP 3.84.139.101
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

lipiec 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Imieniny

Przed wczoraj : Anety Bogdana Wczoraj : Emila Erwina Dzisiaj : Wincentego Wodzisława Jutro: Czesława Fryderyka Pojutrze : Daniela DalidyMarsz Żywych w Pilicy Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
piątek, 03 maja 2019 10:23

marszzywych2019

MARSZ ŻYWYCH W PILICY

 

30 kwietnia ulicami Pilicy przeszedł Marsz Żywych i upamiętnił społeczność żydowską wymordowaną podczas II wojny światowej. Udział w marszu wzięli Żydzi z Izraela, Australii i innych zakątków świata oraz władze samorządowe naszej gminy, uczniowie liceum w Pilicy i mieszkańcy z naszej Parafii i gminy oraz zaproszeni goście. Uroczystości rozpoczęły się na pilickim rynku. Potem uczestnicy marszu przeszli nad zbiorową mogiłę, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odprawiona została także wspólna modlitwa między innymi przez naszego księdza Proboszcza Jarosława Szlenzaka w intencji pomordowanych Żydów.


Wszyscy zebrali się na płycie rynku w Pilicy gdzie o godz. 1o.oo nastąpiło powitanie wszystkich i zapoznanie z ideą marszu. Patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik. Po czym wyruszył marsz z rynku do zbiorowej mogiły na ul. Piłsudskiego.


Złożone zostały kwiaty i odmówiona modlitwa, zapalone znicze na znak pamięci. Po czym nastąpiły przemówienia gospodarzy, organizatorów i gości. Na koniec został wykonany na trąbce utwór cisza.


W galerii zdjęcia wykonane przez Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież