Twój IP 3.84.139.101

lipiec 2019

Przed wczoraj : Anety Bogdana Wczoraj : Emila Erwina Dzisiaj : Wincentego Wodzisława Jutro: Czesława Fryderyka Pojutrze : Daniela Dalidy

Marsz Żywych w Pilicy Email
piątek, 03 maja 2019 10:23

marszzywych2019

MARSZ ŻYWYCH W PILICY

30 kwietnia ulicami Pilicy przeszedł Marsz Żywych i upamiętnił społeczność żydowską wymordowaną podczas II wojny światowej. Udział w marszu wzięli Żydzi z Izraela, Australii i innych zakątków świata oraz władze samorządowe naszej gminy, uczniowie liceum w Pilicy i mieszkańcy z naszej Parafii i gminy oraz zaproszeni goście. Uroczystości rozpoczęły się na pilickim rynku. Potem uczestnicy marszu przeszli nad zbiorową mogiłę, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odprawiona została także wspólna modlitwa między innymi przez naszego księdza Proboszcza Jarosława Szlenzaka w intencji pomordowanych Żydów.

Wszyscy zebrali się na płycie rynku w Pilicy gdzie o godz. 1o.oo nastąpiło powitanie wszystkich i zapoznanie z ideą marszu. Patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik. Po czym wyruszył marsz z rynku do zbiorowej mogiły na ul. Piłsudskiego.

Złożone zostały kwiaty i odmówiona modlitwa, zapalone znicze na znak pamięci. Po czym nastąpiły przemówienia gospodarzy, organizatorów i gości. Na koniec został wykonany na trąbce utwór cisza.

W galerii zdjęcia wykonane przez Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy.