Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj672
mod_vvisit_counterWczoraj549
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3230
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5997
mod_vvisit_counterW tym miesiącu15568
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu25034
mod_vvisit_counterWszystkie1367466

Teraz Online: 20
Twój IP 3.84.139.101
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

lipiec 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Imieniny

Przed wczoraj : Anety Bogdana Wczoraj : Emila Erwina Dzisiaj : Wincentego Wodzisława Jutro: Czesława Fryderyka Pojutrze : Daniela DalidyNiedziela Palmowa Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 14 kwietnia 2019 13:32

niedzielapalmowa2019

NIEDZIELA PALMOWA

 

Szósta niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, wspominamy wydarzenia zbawcze, upamiętniające wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Uroczyste Msze Św. W Naszej Parafii rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm, a o godz. 12.oo odbyła się procesja z palmami wokół kościoła.

 

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej, zwykle z podziałem na role, według jednego z trzech Ewangelistów: Mateusza, Marka lub Łukasza (Mękę Pańską wg św. Jana czyta się podczas liturgii Wielkiego Piątku). W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane. 


Chlebki miłości - to kampania organizowana przez Caritas Naszej Diecezji w okresie Wielkiego Postu. Od Niedzieli Palmowej przez Wielki Tydzień na terenie naszej Diecezji rozprowadzane są Chlebki Miłości. Kupując go mamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej wierni udali się do zakrystii aby nabyć chlebek miłości i wspomóc Caritas swoją ofiarą.


Każdy chrześcijanin powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, a przede wszystkim umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.

 

 

                                                                                                                          G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież